|
agonia romana v3 |
Agonia - Ateliere Artistice | Reguli | Mission | Contact | Înscrie-te | ||||
|
|
| |||||
| Articol Comunităţi Concurs Eseu Multimedia Personale Poezie Presa Proză Citate Scenariu Special Tehnica Literara | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ oricare alta Contact |
Comentariile membrilor
Vizionări: 1
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2026-06-22 | | În curtea noastră, Prin gard a intrat O pisicuță ce plângea De sete și foame ce-i era. Am luat-o, Am mângâiat-o, Mâncare, apă i-am dat Și cu ea m-am jucat. Doarme cu mine, Îi este bine, Mai face și rele Dar trec peste ele. Șoareci nu prinde Că nu are de unde, De atâta mâncare Lenevește la soare. Acum e fericită Este mulțumită Că are de toate Pe săturate.
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| Casa Literaturii, poeziei şi culturii. Scrie şi savurează articole, eseuri, proză, poezie clasică şi concursuri. | |||||||||
Reproducerea oricăror materiale din site fără permisiunea noastră este strict interzisă.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Politică de publicare şi confidenţialitate