|
agonia romana v3 |
Agonia - Ateliere Artistice | Reguli | Mission | Contact | Înscrie-te | ||||
|
|
| |||||
| Articol Comunităţi Concurs Eseu Multimedia Personale Poezie Presa Proză Citate Scenariu Special Tehnica Literara | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ oricare alta Contact |
Comentariile membrilor
Vizionări: 1
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2026-06-22 | | Îți mai aduci aminte dragă, Cum ne plimbam desculți prin iarba? Vântul se juca prin părul tău Și tu râdeai mereu. Stăteam la umbra unui pom Ore întregi ne sărutam La nebunie ne iubeam Și nu ne săturam. De mijloc eu te țineam În brațe te frângeam Cum cerul era fără de nori Senini eram în flori. Cu gândul iubeam la infinit Ne învăluia iubirea Și niciun nor nu va umbri A noastră fericirea. Așa credul eram atunci, Dar anii au trecut, Tu azi demult te-ai măritat Și jurămintele ai uitat. Degeaba merg pe unde-am fost Nu te mai caut, n-are rost Singurătea e a mea iubire Și plâng după fericire.
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| Casa Literaturii, poeziei şi culturii. Scrie şi savurează articole, eseuri, proză, poezie clasică şi concursuri. | |||||||||
Reproducerea oricăror materiale din site fără permisiunea noastră este strict interzisă.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Politică de publicare şi confidenţialitate